“Fight club” sarakstītājs Čaks Palanjuks

Čaks Palanjuks (Chuck Palahniuk) varētu būt mans mīļākais rakstnieks. Viņš nestāv blakus Stefānijai Meijerei, kuras fantāzijas lidojumus, starp citu, arī apbrīnoju, jo ir savādāks,īpašs…Viņš smejas par mūsdienu pasauli, tās likumiem un cilvēku aprobežotību. “Fight club” ir viņa pirmā publicētā novele. Neesmu lasījusi, taču filma ir ļoti laba, tad iedomājos, kāda ir grāmata! Taču esmu lasījusi vienu no viņa pēdējām grāmatām- “Apsēstie” (Haunted). Un tā bija pilnīgi šokējoša, tādēļ arī ieintriģējoša. To pierāda noģībušo cilvēku skaits, kad autors lasīja publiski pirmo grāmatas paragrāfu…es lasot neģību, taču šausminājos gan.Kā autors pats saka:

“Mans mērķis bija tikai uzrakstīt jaunas formas šausmu stāstu, kura pamatā ir ikdienišķā pasaule. Bez pārdabiskiem briesmoņiem vai maģijas. Šo grāmatu jūs nevēlēsieties turēt uz naktsskapīša pie gultas. Šī grāmata būs lūka uz kādu tumšu vietu, kur varēsiet doties tikai viens pats, kad atvērsiet grāmatu.
Jo tikai grāmatām piemīt šī spēja.”

Un vēl…skatoties “Fight club” un lasot “Apsēstos”, mani šokēja tas, kā rakstnieks būdams literāts un žurnālists var pārzināt tik daudz dažādu lietu…smalki rakstīt par tehniku, mehānismiem un bioloģiju, anatomiju, ekonomiku… Nezinu jau, kā rakstniekiem notiek radošais process, varbūt ļoti daudz tiek izmantotas enciklopēdijas un google… 😀

Starp citu, tuvākajā nākotnē plānoju noskatīties viņa otro ekranizēto darbu “Choke”…Un gaidāmas ir arī citu grāmatu kinoversijas! 🙂

Advertisements
Tagged , , ,

4 thoughts on ““Fight club” sarakstītājs Čaks Palanjuks

  1. anonīms saka:

    varbūt izlasi vēl kādu viņa grāmatu, jo par autora darbu jau nespriež pēc filmām, kas veidotas pēc viņa grāmatas motīviem, ne?

  2. nazis saka:

    Starp citu, man vismaz bija diezgan garlaicīgi lasīt “cīņas klubu”, joooooo… tur tik sasodīti maz norisinājās kas tāds, kas nenotiktu filmā. Bet beigas gan bija savādākas kā filmā, protams kā savādāk, vajadzēja taču pieskaņoties vidusmēra skatītājam!
    Bet Palanjuks viennozīmīgi ir viens no ievērojamākajiem mūsu dienu autoriem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: